Techinside Google News
Techinside Google News

Raspberry Pi tedarik sorunlarını aşıyor

Nihayet Raspberry Pi tedarik sorunlarını aşıyor. 2023 yılı ilk çeyreğinde de tedarik sorunu yaşayan Raspberry Pi, bunun üstesinden geliyor.
- Advertisement -

Nihayet Raspberry Pi tedarik sorunlarını aşıyor. 2023 yılı ilk çeyreğinde de tedarik sorunu yaşayan Raspberry Pi, bunun üstesinden geliyor.

35 Dolarlık Raspberry Pi, uzun süredir yalnızca biraz bilgi işlem gücü gerektiren eğlenceli projelere olanak sağlıyor. ancak pandemiDE yaşanan tedarik zinciri sorunlarından bu yana bir tane bile Raspberry Pi bulmak zorlaştı. Tedarik zinciri sorunları, bu uygun fiyatlı panoların üretimini sert bir şekilde etkileyerek 2021’den beri süren eksikliklere neden oldu. Ancak, önümüzdeki “milyon birim ay” beklendiğini söyleyen en son Raspberry Pi Community Events haber bültenine göre bu durum değişmek üzere.

Raspberry Pi ile kendi projelerinizi yapabilirsiniz

Tom’s Hardware’e göre Raspberry Pi 4 gibi modellerin mevcudiyeti Temmuz ayına kadar gelişmeye başlayacaktır. Raspberry Pi Vakfı’nın uzun süredir ortağı olan Sony’nin desteğiyle, Raspberry Pi birimlerinin üretimi önemli ölçüde artmalı ve bastırılmış talebi karşılamak için “gerekli olduğu sürece” orada kalacak.

Raspberry Pi kullanıcılarışimdiye kadar sabırla beklemek zorunda kaldı. 2023’ün ilk çeyreğinde, yani üç ay boyunca yalnızca 800.000 adet sevkiyat gerçekleşti. Aynı miktar şimdi yalnızca Haziran ayında gönderilecek. Yazın ilk tam ayında, bu sayı vaat edilen milyon adede ulaşır ve önceki zayıf zamanlar uzak bir anı olana kadar bu kullanılabilirlik seviyesinde kalır. Başka bir deyişle, önümüzdeki aylarda bir noktada, ucuz PC’ler ve reklam engelleyici cihazlar için bu küçük tek kartlı bilgisayarlardan birini kapabileceksiniz.

Raspberry Pi, son on yıldır piyasaya sürülen en sevilen PC donanımı parçalarından biri oldu. Aslında, o kadar çok sevildi ki 2020’de Donanım Onur Listesi’ne dahil oldu. Henüz bir Raspberry Pi ile bir şeyler geliştirmediyseniz, çok fazla eğlence kaçırıyorsunuz diyebiliriz. Pratik olandan son derece yenilikçi olana kadar, biriyle yapabileceğiniz çok şey var. Ayrıca 35 dolarlık bir başlangıç ​​fiyatı da erişilebilirlik konusunda önemli bir avantaj sunuyor. Kişiselleştirilmiş özel bilgisayar olarak tanımlayabileceğimiz Raspberry Pi ile kullanıcılar birçok farklı proje hayata geçirebiliyor. Ayrıca Raspberry Pi, donanım ve kodlama konusunda da kullanıcılara önemli bir temel sağlıyor. Raspberry Pi tedarikindeki sorunların kalkması, bu alandaki donanımlı personel sayısını da artıracak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir