Robot köpek Spot fiyatı açıklandı

0

robot köpek Spot

Boston Dynamics’in Spot isimli robotu, videolarla ünlü olmuştu. Satışa çıkarılan robot köpek Spot fiyatı ile dudak uçuklatıyor.

Robot köpek Spot fiyatı: 74.500 dolar

Robotlar iş süreçlerini hızlandırdığı ve müşterilerin ilgisini çektiği için birçok şirketin ilgi odağı olmuş durumda. Boston Dynamics gibi robot üreticileri de bu konuya ağırlık göstererek yeni robotlar geliştiriyor ve bu robotları satışa sunuyor.

Boston Dynamics’in Spot isimli robot köpeği de bunlardan bir. Online olarak satışa çıkarılan Spot robotun fiyatı 74.500 dolar olarak açıklandı. Sitede yer alan bilgilere göre robotu satın aldığınızda kutudan robot, iki adet batarya, şarj cihazı, Phyton istemci paketleri ve tablet kontrolcü çıkıyor.

Boston Dynamics satışların şu an için sadece ABD’de geçerli olduğunu duyurdu. Ayrıca Spot’u satın almak isteyen uluslararası firmaların da iletişime geçebileceği belirtildi.

Şimdiye de 150 şirkete dağıtımı yapılan Spot, daha çok inşaat alanlarında gezme ve denetleme için kullanılmıştı. Ayrıca petrol ve gaz endüstrisinde de saha kontrolünde Spot’u kullanmaya yönelik girişimlerde bulunulmuştu. 25 kg ağırlığındaki robot, tam dolu batarya ile 90 dakika kullanılabiliyor ve rutin işlemlerin otomatikleştirilmesini sağlıyor. Ayrıca Spot, gezdiği alanlarda 3 boyutlu haritalandırma da yapabiliyor.

Boston Dynamics tarafından yapılan açıklamada, satış yapılacak şirketlerin önceden inceleneceği ve Ticaret Bakanlığı raporlarının takip edileceği belirtildi. Böylelikle Spot’un insanlara zarar vermek gibi amaçlarla kullanılmasının önlenmesi planlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>