Rus Twitter kullanıcıları ile iletişime geçiliyor!

0

Rus Twitter

2016 ABD seçimlerinde yaşanan olaylar nedeniyle Rusya’nın başı ağrımaya devam ediyor. Sosyal medya şirketi, Rus Twitter kullanıcıları ile iletişime geçerek bilgi alacak.

Rus Twitter kullanıcıları inceleniyor

Tiwtter 677.775 kullanıcıya e-posta göndereceğini duyurdu. Bu kullanıcıların seçimlerle ilgili ya sahte bir tweet’i beğendikleri ya da retweet yaptıkları belirtiliyor. Twitter, sahte haberlere destek veren kullanıcı ve bot sayısının önceden tahmin ettiklerinin çok daha üstünde olduğunu açıkladı.

Şirket, İnternet Araştırmaları Ajansı (IRA) ile ilişkili 3.814 hesap ve 50.258 bot hesap olduğundan şüpheleniyor. ABD seçimlerinin yanı sıra birçok olayda bot hesaplar ile manipülasyon yapılmasına yönelik Twitter yeni önlemler alacak. İleriye dönük olarak Twitter, kullanıcıların Tweetdeck gibi hizmetlerde birden çok hesap arasında koordine edilmiş işlemleri yapmalarını sağlayan Twitter API’sinin kullanımını azaltmayı planladığını açıkladı. Twitter, API’nın koordinasyon yeteneklerini sınırlayacak, geliştirici onboard işlemini politika uygulama odaklı olarak revize edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>