Shell elektrikli araç şarj hizmeti sunacak

0

Shell elektrikli araç

Akaryakıt sektöründe lider şirketlerden biri olan Shell, geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. Shell elektrikli araç şarj hizmeti sunmaya başlayacak.

Singapur’da Shell elektrikli araç şarj hizmeti başlatıyor

Daha önce Singapur’da bir istasyonda test amaçlı bir elektrikli şarj hizmeti başlatan Shell, bu çalışmasını geniş ölçekli olarak büyütüyor. Shell Recharge olarak adlandırılan yeni hizmet ile Singapur’da dokuz istasyonda elektrikli araç şarj hizmeti vermeye başlanacak. Yapılan açıklamada, şarj istasyonlarının bu yılın Ekim ayında hizmete geçmesinin hedeflendiği belirtildi.

Temmuz 2019’da 18 yaş üstü 1000 katılımcıyla yapılan anketlerde, katılımcıların yüzde 55’i yetersiz şarj istasyonlarının büyük bir endişe kaynağı olduğunu belirtmişti.

Kurulacak yeni istasyonların, ülkedeki elektrikli araç şarj ağı için önemli bir adım olması bekleniyor. Ayrıca bu istasyonlarda yapılacak şarj işlemlerinde, her kWh için 0.55 dolar işlem ücreti alınacak.

Elektrikli araçlar konusunda birçok yeniliğe imza atan Singapur’da, Dyson elektrikli araç üretimi yapacağını duyurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>