Spotify halka arzı 2018 yılına erteleyebilir

0

Spotify 100 milyondan fazla kullanıcısıyla müzik alanında en iddialı şirketler arasında. 2017’de halka açılma olasılığı yüksek görülen markanın planını değiştirebileceği konuşuluyor.

Geçtiğimiz günlerde yabancı portalların büyük bir bölümünde yer alan haberlerde Spotify için oldukça iddialı ve güvenilir kaynaklara dayandırılan bilgiler yer aldı. 2018 yılına kadar halka arz konusunda erteleme kararının yönetim tarafından tartışıldığı ve bu yönde kararın alınmasının yüksek ihtimalli olduğu ifade edildi. Gecikmenin nedeni ise Spotify’ın daha iyi bir bilanço oluşturmak için daha fazla zaman kazanmak istemesi. Aynı zamanda bu süre içersinde yapılacak iyileştirmeler ile birlikte halka arz için firmanın daha iyi ve iddialı bir hale gelmesi de amaçlanıyor.

Spotify Halka Arzı İçin Resmi Açıklama Gelmedi

Her ne kadar son dönemlere halka arz edeceği yönünde haberlerle gündemde yer aldı. Fakat Spotify tarafından henüz net bir açıklama yapılmadı. Halka arz ile birlikte 13 milyar dolarlık bir değerleme hedefleyen marka kuşkusuz itici bir güç elde etmek istiyor. Fakat Spotify halka arzı zamanında yaparak çok daha iyi bir sonuç almak istiyor.

Özelikle Facebook ve Twitter gibi markaların ardından Snapchat’in de halk arazının konuşulduğu bugünlerde Spotify de bu modaya katıldı. Bu durum markaların bu konuda oldukça iyimser düşündüğünü ve uygun bir zamanda halka arz noktasında çekinmediğini de gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>