Tesla aracını Bitcoin madenine çevirdiler

0

Bitcoin’in 10 bin dolar sınırını aşması, Bitcoin madenciliğini de çok karlı bir işe çevirdi. Evlerinde veya kiraladıkları dev depolarda yüzbinlerce dolar masraf yaparak Bitcoin madenciliği yapanlara çok rastlanıyor. Ancak şimdi çok ilginç bir yöntemle madencilik yapanlar ortaya çıkmaya başladı.

Elon Musk bunu duyunca kederden saçını başını yolacak

ABD’de bir Tesla otomobil sahibi, otomobilindeki otopilot bilgisayarını ve bagajındaki boş alanlara yerleştirdiği GPU’larla bağlayarak aracını bir Bitcoin madenine çevirdi.

Bitcoin madenciliğinde bilgisayar/GPU masrafları kadar işlem sırasında kullanılan elektriğin yüksek ücretleri de büyük bir maliyet oluşturuyor. Ancak otomobilin sahibi bu sorunu Tesla’nın Supercharger istasyonlarında araç sahiplerine sunduğu ücretsiz elektrik sayesinde çözmüş görünüyor. 

1 Bitcoin’in 10 bin dolar fiyatı geçtiğini düşünecek olursak, ücretsiz elektrik sayesinde Tesla Model S sahibinin, aracın fiyatını birkaç ay içinde çıkartıp kara geçmesi de mümkün görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>