Toyota, GM ve NVIDIA otonom sürüş çipi üretecek

0

Otonom sürüş teknolojisine sahip araçların daha hızlı ve sağlıklı yapay zeka işlemleri yapabilmesi için araçta kullanılacak işlemciler büyük önem taşıyor. 

Çok ağır işlemci gücü gerekiyor

Hem yüksek işlemci gücüne sahipken hem de düşük enerji tüketecek işlemcileri bulmak ise kolay bir iş değil. 

Otonom sürüş teknolojisi geliştiren şirketler şimdi bu konuda bir standart oluşturmak ve yeterli işlemcileri üretmek için işbirliği yapacak. 

Buna göre, ARM, Bosch, Continental, DENSO, General Motors, NVIDIA, NXP Semiconductors ve Toyota şirketleri otonom sürüş çipleri oluşturmak için bir konsorsiyum kurdular.

Üretilecek işlemciler hem piyasada yaygın kabul gören bir standart oluşturacak hem de konsorsiyumdaki markaların otomobillerinde kullanılacak. Bu sayede giderek daha fazla işlemci gücü isteyen otonom sürüş teknolojilerinde yeni seviyeye geçmek de mümkün olacak. 

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>