Twitter’da tartıştığı insanlara bomba gönderdi

0

ABD, bugünlerde postayla gönderilen 13 adet el yapımı bombayı konuşuyor. FBI tarafından tutuklanan Cesar Sayoc isimli şüphelinin, bombalı posta paketlerini gönderen kişi olduğu vurgulanıyor. Anca Cesar Sayoc’ın öyküsü çok ilginç.

Trump yanlısı bombacı

Başkan Trump’ın taraftarı olduğu ve mitinglerinde militanca fotoğraf çektirdiği anlaşılan Sayoc’un, sosyal medyada Trump karşıtlarıyla tartıştığı ve bombalı paket gönderdiği bazı kişilerin doğrudan Twitter’da tartışma yaşadığı kişiler olduğu anlaşıldı. 

Trump karşıtlarını hedef alan Sayoc’un özellikle Twitter’da hedef aldığı kişileri “bombalamakla” açık açık tehdit ettiği ve bu tehditlerin Twitter yönetimine de şikayet edildiği ortaya çıktı.

Twitter yönetimi ise tutuklamanın ardından yaptığı açıklamada, şikayetlere rağmen Sayoc’un hesaplarını kapatmamalarının hata olduğunu itiraf etti.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>