Twitter’dan Bitcoin vadi 180 bin RT aldı

0

Bitcoin fiyatı

Bitcoin çılgınlığı, global bir histeri krizine dönüşmüş durumda. Öyle ki, insanların bir parça Bitcoin kazanmak için neler yapabildiklerini görmek artık herkesi şaşırtıyor. Şimdi ise Twitter’da bir kullanıcı insanlara Bitcoin vadi ile dünya çapında ün kazanmayı başardı.

Yüzbinlerce kişi bir söze inandı

Fiyatı 15-20 bin dolar arasında dalgalanan Bitcoin konusunda yaşanan çılgınlığa son örnek ise, Twitter’da yer aldı. Bir Twitter kullanıcısı, yayınladığı tweet’i RT yapacak 5 kişiye Bitcoin hediye edeceğini duyurmasının ardından, çığ gibi büyüyen bir ilgiyle karşılaştı ve bu haberi yazdığımız sırada tweet 180 bin kişi tarafından RT yapılmıştı. 50 bin kişinin de tweet’i beğenmiş olduğunu unutmamak gerekiyor.

Tweet’i yayınlayan Travis Weaver isimli kullanıcı, 2011 yılında 2.8 dolardan 1500 Bitcoin aldığını açıklarken, bu Bitcoin’lerin 5’ini RT yapan kişilerden beş kişiye hediye edeceğini iddia ediyor.

Öte yandan Weaver’ın sözünü tutup tutmayacağı veya Bitcoin’leri verdiği kişilerin gerçek kullanıcılar olup olmayacağı bilinmiyor ancak söz konusu tweet’i RT etme çılgınlığı devam ediyor.

Öte yandan bir teknoloji haberleri sitesi, Weaver’la röportaj yaptığını ve kullanıcının hiç Bitcoin’e sahip olmadığını ve sosyal deney yaptığını itiraf ettiğini duyurdu ancak Weaver henüz bu açıklamayı doğrulamış değil, hatta Bitcoin yatırımcısı olduğunu iddia etmeye ve söz verdiği Bitcoin’leri vereceği sözünü dile getirmeye devam ediyor. 

Öyle görünüyor ki, Bitcoin artık herkes için umudun tanımı haline gelmiş durumda.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>