Uber otonom araç testi için sahte şehir kuruyor

0

Uber kendisi için otonom araçlarını test edecek bir şehir bulmakta zorluk çekmeye devam ediyor. Uberin otonom araçlarının önce izin almadan Kaliforniya yollarında görülmesi ABD çapında krize neden olmuş, Kaliforniya valisine “sizden izin almak zorunda değiliz,” cevabını veren Uber için federal hükumet araya girerek Uber’i uyarmak zorunda kalmıştı. 

Ancak bu da Uber hakkındaki şikayetleri dindirmeye yetmedi. Uber’in test araçlarının çok tehlikeli manevralar yaptıkları, kırmızı ışıkta geçtiği, yayaları ezmesine ramak kaldığı gibi şikayetler giderek çoğaldı. 

Uber şimdi, içinde gerçek insanların olmadığı, güvenli bir test ortamı yaratmak için kendisine sahte bir şehir kuruyor.

Pittsburgh’ta minyatür bir alanda kurulan küçük şehirde araçlarını test etmeye başlayan Uber, bir yandan da minyatür şehrini geliştirmeye ve yolların etrafına dekorlar kurmaya devam ediyor. Almono ismi verilen minyatür şehirde aynı zamanda sahte otomobiller, manken şehir sakinleri ve farklı senaryoları test etmek için gerekli dekorlar bulunuyor. Uber, 42 dönüm üzerine kurulan Almono tesisini genişletmek için şimdi Pittsburgh şehir yönetiminden gelecek izni bekliyor. Bu tesis sayesinde Uber araçlarının şehir içi manevralarını hızla geliştirmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>