Waymo’nun filosuna 62 bin araç katılıyor

0

Otonom sürüş teknolojileri geliştiren Waymo, dev bir filo ile otonom taksi servisi vermeye hazırlanıyor. 

Bütün fabrika Google’a çalışacak

Şirket, Chrysler ile yaptığı iş birliği ile, 62 bin adet minivan’ı otonom filosuna ekleyecek. 

Waymo’nun Chrysler ile ilk anlaşması 600 araç üzerinden yapılmıştı. Bu araçların sözleşmeleri Ocak 2018’de yapıldı ve otonom teknolojiye sahip otomobiller 2018’in sonunda Waymo’ya teslim edilecekti. Waymo ise bu araçları otonom taksi servisinde kullanacaktı.

Ancak şimdi anlaşmanın boyutu genişletildi ve Waymo Chrysler’a 62 bin yeni otomobil siparişi verdi. Bu devasa rakam, Google’ın ABD yönetimi içinde çok etkin olan yöneticilerinin otonom sürüş yasasının çıkarılacağı haberini kesinleştirmiş olmasına bağlanıyor.

Diğer bir deyişle ABD’de içinde sürücüsü olmayan tamamen robot otomobilleri çok yakında otoyollarda görebileceğiz. Waymo’nun 62 bin aracı da bu sırada içinde hiçbir şoför olmadan, taksi olarak hizmet vermeye başlayacak ve yolcuları bulundukları noktalardan alıp istedikleri yerde bırakacaklar.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>