Xiaomi IoT için ortaklık kurdu

0

Xiaomi IoT

Çinli teknoloji devi Xiaomi IoT çalışmaları için ortaklık kurdu. Anlaşmaya göre Naver’in yapay zeka platformu Clova, Xiaomi’nin IoT cihazlarına uygulanacak.

Xiaomi IoT için Naver ile anlaştı

Naver’in yapay zeka platformu Clova, Xiaomi ile IoT cihazları konusunda birlikte hareket edeceklerini açıkladı. Xiaomi, akıllı telefonlar ve robotlu elektrikli süpürgeler de dahil olmak üzere, bu yıl Güney Kore’de IoT ürünlerinin 80’ini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu ortaklık ile yapay zekalı IoT ürünlerinin geliştirilmesinin önü açılacak.

Xiaomi’nin bu planının akıllı telefon pazarının durgunlaşmaya başlamış olması olarak görüyor. 2017 yılında Çin’de akıllı telefon pazarı yüzde 4.9’luk bir küçülme yaşamıştı.

Kasım ayında Naver, Clova’yı Intel ses sistemi ThinkQ Hub’a entegre etmek için LG Electronics ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Ayrıca Qualcomm, ABD yonga devi SoC’lerini IoT cihazları için kullanmak için çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>