Yeni HP logosu nereden geliyor?

0

İkiye bölünerek bilgisayar işini ayrı bir şirket üzerinde organize eden bir markanın çıkardığı ilk bilgisayarın her detayı önem taşır; ultra ince HP Spectre 13 dizüstü bilgisayar modelinin üzerindeki yeni HP logosu olan dört dikey çizgi de bu nedenle bir logodan fazlasını barındırıyor. Spectre x360 adlı 2015 modelinde Hewlett-Packard yazarken, bu modelde minimalist bir logoyla markanın temsil edilmesinin bir sebebi var.

Daha agresif bir marka kimliğiyle öne çıkmak ve küçülme raporlarıyla tüm teknoloji devlerine endişe veren bilgisayar pazarında eski günlerine kavuşmak isteyen HP bu yeni ve fütüristik tasarımı sadece üst sınıf dizüstü bilgisayarlarında kullanacağını açıkladı. İtalik yazımla “hp” harflerini simgeleyen dikey çizgilerin aslında beş yıl önceki bir marka yenileme çalışmasının ürünü.

Yeni HP logosu aslında 2011’de tasarlandı

HP’nin marka kimliğini yenilemek adına yeni bir logo tasarlamak için tuttuğu Moving Brands tarafından hazırlanan çizgiler, o dönemde fazla agresif bulunduğu için kabul görmedi ve rafa kaldırıldı. Ancak yıl 2016 oldu ve HP’nin bilgisayar pazarında tutunmak için agresif davranmaya ihtiyacı var.

Hewlett-Packard değişen pazar koşullarına ayak uydurabilmek ve daha çevik davranmak için Kasım 2015’te iki ayrı şirkete bölünmüştü. HP Enterprise (HPE) kurumsal çözümleri ve servis işlerini üstlenirken, HP Inc. ise teknoloji mağazalarında raflarda görmeye alışık olduğumuz bilgisayar ve yazıcı gibi son kullanıcıya yönelik donanım ürünlerine odaklanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>