Techinside Google News
Techinside Google News

ABD fidye yazılımı saldırıları için yaptırımlar uygulayacak

ABD fidye yazılımı saldırıları için kripto yaptırımı uygulama kararı aldı. Bu kararla kripto ile fidye ödeyen şirketlere, ek yaptırımlar uygulanacak.

ABD fidye yazılımı saldırıları için kripto yaptırımı uygulama kararı aldı. Bu kararla kripto ile fidye ödeyen şirketlere, ek yaptırımlar uygulanacak.

ABD fidye yazılımı saldırıları için önlemlerini artırıyor

The Wall Street Journal’a göre Biden yönetimi, bilgisayar korsanlarının kripto para birimleri kullanarak fidye yazılımı saldırılarından kâr etmesini zorlaştıracak yeni önlemler almayı planlıyor. Önümüzdeki haftanın başlarında Hazine Bakanlığı’nın, kuruluşları fidye ödemek için dijital para kullanmaktan caydırmak için tasarlanmış yaptırımlar ve rehberlik uygulayacağı bildiriliyor.

- Advertisement -

Yaptırımlar arasında bilgisayar korsanlarıyla işbirliği yapan işletmelere yönelik para cezaları ve diğer cezalar yer alıyor. Yılın ilerleyen saatlerinde Hazine Bakanlığının, fidye ve diğer yasa dışı faaliyetler için bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerinin kullanımını daha fazla sınırlamak için yeni kara para aklama ve terör finansmanı düzenlemesi uygulaması da bekleniyor.

Eski bir Hazine Bakanlığı yetkilisi olan Ari Redbord: “Bu tür bir eylem, fidye yazılımı ödemelerini kolaylaştıranların peşine düşmek için agresif ve proaktif bir yaklaşım olacaktır” dedi.

Koloni Boru Hattı saldırısı ABD’nin bazı bölgelerinde yakıt kıtlığına yol açtıktan sonra Biden, federal kurumlar arasında daha iyi bilgi paylaşımını talep eden bir yürütme emri imzaladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir