ABD ile Huawei arasında gerginlik!

0

ABD ile Huawei

Google ile Huawei arasında başlayan gerginlik büyüyerek devam ediyor. ABD ile Huawei arasında, bu kez iki yeni suçlamayla yeni bir gündem oluştu.

ABD ile Huawei gerginliği

2019 yılında damga vuran Google ile Huawei arasındaki gerginlik, Çin ile ABD arasında teknoloji savaşlarına dönüşmüştü. Yaşanan ticari savaşla ilgili ortaya yeni iddialar atılıyor ve gerginlik büyümeye devam ediyor..

ABD Adalet Bakanlığı, Huawei ile ilgili yeni iddialarda bulundu. Huawei’nin, ABD’nin ticari sırlarını çaldığına yönelik iki yeni suçlama yöneltildi.

Huawei ve Huawei’nin ABD merkezli iki iştirakinin, ABD’nin ticari sırlarını çaldığı, şantaj ve komplo kurduğu iddia edildi. Bu şirketlerin İran ve Kuzey Kore’den proje ürettiği belirtildi. Ancak Huawei tarafından konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Ortaya çıkan yeni iddialar, ABD ile Çin arasındaki ticari savaşın uzun bir süre daha devam edeceğini gösteriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>