Amazon çalışanların üçte birine yeni iş bulacak

0

Elektronik ticaret devi Amazon, otomasyon ve robotların yaygınlaşmasıyla depolarında çalışan insanların üçte birinin işsiz kalacağını hesaplıyor.

Robotlar insanları işsiz bırakacak

Şirket bu önemli değişime hazırlanmak için şimdi çalışanlarını farklı alanlarda çalıştırmak için eğitim programlarına başlayacak.

2025 yılına kadar 100 bin kişiyi eğitime almayı planlayan Amazon, bu eğitim süreci boyunca da 700 milyon dolar masraf yapacak.

Şirket bu eğitimler sonrasında bazı çalışanlarını kendi bünyesinde hizmet verecek yazılım mühendislerine, bazı çalışanlarını IT departmanlarında görev alacak teknikerlere çevirecek. Ayrıca çalışanlara robotlarla ve yapay zekayla çalışabilmeleri için yapay zekanın temellerini öğretmek de ders programında yer alıyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>