Amazon Türkiye satışlarına başlıyor

0

Bir yıla yakındır Türkiye’deki yapılanmasını sürdüren ve çalışanlarına ağır eğitimler veren Amazon’un Mart ayı sonunda Amazon.com.tr üzerinden satışlarına başlayacağı anlaşıldı.

Test satışları bekliyor

Şimdilik test amacıyla belli ürünleri satacak olan Amazon’un, sene içinde tam kapasiteyle faaliyete geçeceği ve servis üzerinden satış yapacak işletmelerden sadece %10 komisyon alacağı ortaya çıktı. Amazon üzerinden satış yapacak şirketlere uyarı gönderen online alışveriş devinin, test süreci için satıcıların hazır olmasını istediği vurgulanıyor.

Türkiye’de online alışveriş servislerinde satış yapan işletmelerin, online servislere %15 veya daha fazla komisyon ödediğini belirleyen Amazon’un rakiplerinden daha uygun komisyon oranlarıyla satıcı şirketleri kendi bünyesine çekmek istediği anlaşılıyor.

Amazon’un Türkiye’deki operasyonlarının tam kapasiteyle başlaması için henüz kesin bir tarih verilmiyor ancak şirketin yaz ayları içinde büyük bir reklam ve duyuru kampanyası ile servisi tam hizmete sokması bekleniyor.

Amazon yöneticilerinin şimdiden reklam kampanyalarının hazırlığı için reklamc sektörüyle “son derece gizli” görüşmelere başladığı da biliniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>