Asya’da en sevilen marka Samsung oldu

0

en sevilen marka

Yapılan araştırmalarda, Asya’nın en sevilen markası Samsung oldu. Bu araştırmada, 14 ülkede birebir tüketicilerden değerlendirme alındı.

En sevilen marka Samsung

Asya ülkeleri, teknoloji dünyasının dev markalarına ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en değerli, en sevilen markalarının birçoğu Asya ülkelerinde bulunuyor.

Nielsen ve Campaign Asia-Pacific tarafından yapılan bir araştırmada, 14 farklı ülkede tüketicilere sevdikleri markalar soruldu. 8 yıldır yapılan araştırmada listenin zirvesinde yer alan Samsung, dokuzuncu kez Asyan’nın en sevilen markası unvanına sahip oldu.

Samsung’un 5 farklı kategoride de birinci sırada yer alması, Asya’da ne denli güçlü olduğunu gösteriyor. En sevilen marka en iyi telefon markası, ev teknoloji markası, en sürdürülebilir ve en güçlü marka kategorilerinde de Samsung lider oldu. Samsung’u Apple, Panasonic ve LG takip etmiş durumda. Dördüncü sırada ise gıda sektöründeki Nestle’nin yer alması dikkat çekti. Sırasıyla Sony, Nike ve Chanel da listede yer alan diğer markalar oldu.

Listenin genel olmasına rağmen, ilk 10’da teknoloji şirketlerinin baskın bir şekilde yer alması, teknolojinin artık hayatımızda ne kadar değerli bir yer edinmiş olduğunu da gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>