Berlin’deki Tesla Gigafactory fabrikası görüntülendi

0

Tesla Gigafactory fabrikası

Koronavirüs gölgesinde inşası devam eden Berlin’deki Tesla Gigafactory fabrikası görüntülendi. Fabrikayla ilgili YouTube’da video paylaşıldı.

Tesla Gigafactory fabrikası kuruluyor

Koronavirüs salgınından etkilenen şirketlerden biri de Tesla oldu. ABD’deki fabrikasında üretime ara vermek zorunda kalan Tesla, diğer ülkelerde faaliyetlerine devam etmeye çalışıyor.

Tesla, bir yandan da Berlin’de inşası devam eden Gigafactory fabrikası için çalışmalara devam eden. Merakla beklenen Berlin’deki fabrika için ilk görüntüler paylaşıldı.

4K çekim özelliğine sahip drone kullanılarak çekilen fabrikanın görüntüleri, Tesla Kid Grünheide kanalında paylaşıldı. 

Şimdilik bu fabrika için sürecin hedelenildiği gibi gittiğini söyleyebiliriz. Tesla bu ay içinde fabrikanın yapımına başlamayı ve 21 Temmuz’da çalışmaları bitirmeyi hedefliyor.

Fabrikada akü üretim, koltuk imalatı, boya atölyesi, montaj, plastik üretimi, gövde inşası ve atık su arıtma gibi çeşitli alanlar bulunacak.  Fabrikanın tamamlanmasının ardından, burada Tesla’nın yeni aracı Model Y’nin üretiminin yapılması bekleniyor. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle fabrikanın açılış tarihinin ertelenmesi pek de sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>