BMW araç paylaşım hizmetini tanıttı

0

BMW araç paylaşım

BMW araç paylaşım hizmeti ile Uber ve Lyft gibi şirketlere rakip olmak istiyor. Pazar payı gittikçe artan araç paylaşım hizmeti sektörüne, artık otomobil devi BMW de girdi.

ReachNow: BMW araç paylaşım uygulaması

BMW tarafından geliştirilen ReachNow isimli uygulama, Seattle’de hizmete başlıyor. Daha sonra ABD’deki diğer şehirlerde de aktif olması hedeflenen hizmet ile kullanıcılar, uygulama üzerinden BMW araç kiralayabiliyor. ReachNow’un araba paylaşım filosu, BMW i3 elektrikli otomobil, BMW 3 Serisi, BMW X1 SAV, MINI Clubman, MINI 2 kapılı sabit disk ve MINI 4 kapılı hardtop modellerinden oluşuyor.

ReachNow, kullanıcıların araçları birkaç dakika veya birkaç gün gibi çeşitli kullanım ihtiyaçları için kiralamasına izin veriyor. Yeni uygulama, Uber ve Lyft’ten farklı olarak daha kişisel bir deneyim sunmak için birkaç başka özellik sunuyor. Üyeler, acil bir pickup seçebilir veya yedi gün öncesine kadar bir yolculuk planlayabilirler. Ayrıca ReachNow üzerinden en fazla 5 günlüğüne araç kiralanabildiği belirtiliyor.

Ubr ve lyft’in araç paylaşım hizmetlerini bir adım öteye taşıyarak, kullanıcıları toplu taşımaya kadar götüren bisiklet ve scooter paylaşımına da başlaması, otomobil sektörünü tehlikeye atıyor. Kullanıcısı bütçesi için daha uygun bu yöntemler, otomobil üreticileri için gelecekte ciddi sorunlara neden olabilir. BMW’nün ReachNow hizmeti ile bu sektöre girmesi, geleceğe yatırım olarak değerlendiriliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>