Boeing koronavirüs için yardım talep etti

0

Boeing koronavirüs

Dünyanın en büyük havacılık şirketlerinden biri olan Boeing koronavirüs salgını için yardım talep etti. Donald Trump’tan 60 milyar dolarlık yardım paketi istendi.

Boeing koronavirüs için 60 milyar dolar istedi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, birçok sektörde olumsuz bir ekonomik tabloya neden oldu. İnsanların güvenlikleri için kendilerini eve kapatmaları, hayatı neredeyse durma noktasına getirdi.

737 MAXtip uçaklarında halen sertifikasyon sorunu yaşayan Boeing, bu sorun nedeniyle ekonomik olarak zorluk yaşıyordu. Buna koronavirüs salgınının da eklenmesiyle, Boeing’i oldukça zor bir durumda bıraktı.

Uçuş seferlerinin birçoğunun iptal olması, yurt dışı seferlerin durdurulması Boeing’in ekonomik sorunlar yaşamasına nedne oldu. Boeing tarafından Donal Trump’a yapılan çağrıyla, koronavirüs salgını etkilerinden şirketin korunabilmesi için 60 milyar dolarlık devlet desteği talep edildi.

Yaklaşık 2.5 milyon kişiye isihdam sağlayan ve 17 bin tedarikçisi bulunan Boeing, ABD ekonomisi için kritik bir öneme sahip. Boeing, yardım paketinin direkt olarak kendi kasasına girmesini istemiyor. Tam aksine tedarikçileri aracılığıyla da bu yardım paketinin dolaşımda olması isteniyor. Bu nedenle Donald Trump’ın konuya olumlu yaklaşması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>