Brezilya ve İsviçre Ar-Ge anlaşmasını yeniliyor

0

Brezilya ve İsviçre

Brezilya ve İsviçre arasında yapılan Ar-Ge anlaşmasın yenileniyor. 2020 yılına kadar Brezilya ve İsviçre arasındaki anlaşmayla ortak bir proje sunulması amaçlanıyor.

Brezilya ve İsviçre Ar-Ge anlaşması

2009 yılından bu yana yürürlüğe giren ortak bilim ve teknoloji komitesi, Brezilya Bilim ve Teknoloji Geliştirme Merkezi ile İsviçre Ulusal Fonu arasında da bir anlaşma imzaladı. İki ülke arasındaki güncellenmiş anlaşma, güncellenmiş bir eylem planı ve ortak Ar-Ge projelerinin 2020 yılına kadar teslim edilmesini içeriyor.

Şu ana kadar İsviçre tarafından finanse edilen yaklaşık 47 proje, 2012’den beri Brezilyalı bilim adamlarının katkısı ile hayata geçirildi. Buna ek olarak, 200’den fazla Brezilyalı bilim adamı İsviçre hükümetinden burs aldı.

Geçen yıl düzenlenen Küresel Yenilik Endeksi (GII) uyarınca İsviçre, dünyanın en yenilikçi ülkesi olarak değerlendirildi. Çalışma için kullanılan ölçütler, ülkedeki küresel Ar-Ge kuruluşlarının varlığına ve patent başvurularına yapılan genel yatırımları içeriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>