Clinton’ın Gmail hesabı yeniden incelenecek

0

ABD’nin eski Dış İşleri Bakanı, Trump’a karşı seçim kaybeden demokrat parti başkan adayı ve eski başkan Bill Clinton’ın eşi Hillary Clinton’ın başı yeniden Gmail yüzünden derde giriyor. 

Rus Hackerlar

Hillary Clinton’ın Dış İşleri Bakanlığı döneminde ülkenin resmi ve gizli yazışmalarını Beyaz Saray’dan ona verilen resmi e-mail hesabıyla değil, uzun yıllardır kullandığı Gmail hesabından yürüttüğünün ortaya çıkması, büyük bir skandala neden olmuştu.

Google mühendisleri tarafından “kabak gibi” okunabilen Gmail üzerinden ABD’nin bütün gizli yazışmalarının, dış operasyonlarının, istihbarat ilişkilerinin yer aldığı e-maillerin atılıp alınması, ABD gündeminde bomba etkisi yaratmıştı.

Daha önceki soruşturmada bu yazışmalarda devlet sırlarının açığa çıkmadığı kararı verilmişti ancak ABD’de seçimler yaklaşırken Trump Hillary’nin bu hatasını yeniden gündeme getirdi. Şimdi e-mailler yeniden incelenecek ve ülkenin güvenliğini riske atan bilgiler olup olmadığı tekrar değerlendirilecek.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>