Dünyanın ilk uçan araba havaalanı için izin çıktı

0

uçan araba havaalanı

İngiltere’de dünyanın ilk uçan araba havaalanı için resmi izin çıktı. Bu havaalanı, tamamen elektrikli araçlara ev sahipliği yapacak.

Dünyanın ilk uçan araba havaalanı kullanıma açılıyor

Tüm dünyada elektrikli uçan araç geliştirme çalışmaları devam ederken, bunun için çeşitli prosedürlere yönelik çalışmalar da yürütülüyor. Özellikle de bu araçların hareket etmeleri için özel pistler üzerinde çalışmalar yapılıyor.

İngiltere’de elektrikli uçan araçlar için Coventry şehrinde havaalanı kurulacak. Bu havaalanı için İngiltere’de resmi onay da çıkmış durumda. Urban Air Port isimli havaalanı, sıfır emisyonlu olacak.

2028 yılında uçan ticari araçlarını piyasaya sürmeyi hedefleyen Hyundai Motor Group tarafından da bu havaalanı destekleniyor. Havaalanını elektrikli uçan arabaların yanı sıra drone’lar tarafından da kullanılabilecek.

Bununla birlikte eVTOL pazarının, 20 yıllık süreçte 1 trilyon strelin’e ulaşması bekleniyor. Dünyada ilk olacak havaalanı, bu sektör için büyük bir rol oynayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>