E-ticaret sitesi imitasyon ürünler için yargılanacak!

0

E-ticaret sitesi imitasyon

Çin’in dev e-ticaret sitesi için sahtecilik iddiası gündeme geldi. E-ticaret sitesi imitasyon ürün sattığı iddiasıyla mahkeme karşısına çıkacak.

Pinduoduo: E-ticaret sitesi imitasyon ürünler mi sattı?

Alibaba ve JD.com’dan sonra Çin’in üçüncü büyük e-ticaret sitesi olan Pinduoduo, ABD’de sahtecilik iddialarıyla gündeme geldi. Pinduoduo’nun New York’taki ilk halka arzının (IPO) ardından, ünlü markaların ürünlerinin marka isimlerine benzeyen, düşük fiyatlı ürünler satıldığı belirtildi. Yani Pinduoduo, bir nevi imitasyon ürün satmakla suçlandı. ABD’de Rosen Hukuk Bürosu olmak üzere 6 büyük hukuk bürosu, Pinduoduo için dava açmayı planlıyor.

Howard G. Smith Hukuk Bürosu, web sitesi üzerinden yaptığı açıklamadı, Pinduoduo yöneticilerinin mali durumlarını çarpıtarak, yöneticileri yanlış yönlendirdiğini vurguladı. Ayrıca yatırımcılar için ücretsiz bir başvuru formu oluşturuldu ve mağdur olan yatırımcılara ulaşılmaya çalışılıyor.

İmitasyon ürün satışında özellikle P&G’nin sahip olduğu bebek bezi markası olan Pampers’in mağduriyet yaşadığı belirtiliyor. Pinduoduo’da “Pampois” ve “Parmepas” markalarına ait çeşitli bebek bezi ürünleri satıldı. Düşük fiyatlı olan bu ürünler, tüketicilerden yoğun bir ilgi gördü.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>