Techinside Google News
Techinside Google News

Elon Musk Boring Company’nin detaylarını açıkladı

- Advertisement -

Modern dünyanın Da Vinci’si Elon Musk, alt ay kadar önce bir tweet atmış ve trafik sıkışıklığına karşı tünel açan bir şirket kurmanın çok akıllıca olacağını yazmıştı. Bu tweet’inden birkaç ay sonra ise Los Angeles’ta tünel kazan bir makinenin fotoğrafını paylaşıp, The Boring Company’yi kurduğunu duyurmuştu.

Boring Company’nin tünel açmak amacıyla kurulduğu biliniyordu ancak şirketin faliyetleri hakkında detaylı bilgi mevcut değildi. Elon Musk nihayet Boring Company’nin faliyetleri hakkında detaylı açıklamalar yapmaya ve görüntüler paylaşmaya başladı. 

Musk Instagram’dan paylaştığı görüntüyle ilk tünelin giriş deliğinin açıldığını duyurdu.

https://www.instagram.com/p/BT_gHStBjm6/

https://www.instagram.com/p/BT_huw7hlv_/

Musk’ın açıklamasına göre Boring Company, ilk aşamada Los Angeles ile çevresindeki yerleşim birimlerini yer altından birleştirecek bir tüneller ağı kuracak. Bu tünel ağları içinde ise saatte 200 km/s hız yapabilen elektrikli modüller hareket edecek. Skate adı verilen bu modüllerin her biri bir otomobili taşıyacak şekilde tasarlanmış. Böylece bölgede oturan birinin LA merkezinden yola çıkıp evine varması veya evinden çıkıp LA hava limanına varması beş-on dakikalık bir sürece inecek. Mevcut durumda bu süre saatleri bulan yolculuklar ve çoğu zaman sıkışık trafikte bir sinir harbi anlamına gelebiliyor.

Musk’a göre, bu henüz bir başlangıç. Boring Company deneyim kazandıkça trafik problemi yaşayan pek çok şehir için çözüm üretecek. Musk’ın açıklamasına göre tüneller aynı zamanda büyük depremlere karşı da dayanaklı olarak inşaa ediliyor. Böylece çok uzun yıllar boyunca, bölgede alternatif bir ulaşım sistemi olarak kullanılabilecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir