Elon Musk Mars’a taşınıyor

0

Uzay teknolojileri alanındaki öncülüğü, Star Trek dizisinde adının anılmasına da neden olan Elon Musk, Mars’a mı taşınıyor?

Bu fikir şu anda çok uçuk gibi görünebilir ama Musk’a göre, ünlü iş adamının yakın gelecekte Mars’ta kurulacak olan koloniye taşınma ihtimali %70’in üzerinde görünüyor.

Zenginler Mars’a mı kaçacak?

Musk, Mars’ın zenginler için “dünya çukurundan kaçış rotası” olacağına dair iddiaları reddederken, Mars’ın kolay bir dünya olmayacağını ve oradaki herkesin ömür boyu geri dönüş şansı olmadan gezegenle savaşacağını, inşaat yapacağını ve yaşam alanları kuracağını hatırlattı.

SpaceX’in de Mars’ta koloni kurma planları olduğunu ve zamanı geldiğinde kendisinin de geri dönüş bileti olmadan Mars’a taşınmasının büyük ihtimal olduğunu söyleyen Musk, birgün Mars’tan geri dönmenin de mutlaka mümkün olacağını hatırlattı.

SpaceX’in geliştirdiği dik inip kalkabilen roket teknolojisinin gelişmesi ve Mars’ta bir rokete yakıt ikmali yapılabilecek tesislerin kurulması halinde, gezegene inip tekrar kalkabilecek roketler, Mars’tan Dünya’ya dönüşü mümkün kılacak.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>