Google Duo görüşmeleri aydınlatacak

0

Google’ın video görüşmeler yapmaya olanak tanıyan video konferans uygulaması Google Duo’nun geliştiricileri ilginç bir istatistiğe dikkat çekiyorlar.

Az gelişmiş ülkeler karanlıkta yaşıyor

Az gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde, akşam vakti yapılan görüşmelerde, ışığın çok az olduğunu ve kullanıcıların net seçilemediğini fark eden Google Duo geliştiricileri, uygulamaya yapay aydınlatma eklemeye karar verdi.

Sorunun, az gelişmiş ülkelerde elektriğin pahalı olmasından ve odaların tek ampülle aydınlatılmasından kaynaklandığını fark eden geliştiriciler böylece gelişmiş ülkelerde geceleri daha yüksek enerji tüketimiyle daha aydınlık ortamların yaratıldığını da tespit etmiş oldular.

Bundan sonra, eğer geceleri Google Duo kullanacak olursanız ve bulunduğunuz ortamdaki ışıl yeterli gelmezse, uygulama yazılım müdahelesi ile videoyu aydınlatacak ve görüşmenin daha “görünür” olmasını sağlayacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>