Google Fotoğraflar ücretsiz depolama sunmayacak

0

Google Fotoğraflar ücretsiz depolama

Artık Google Fotoğraflar ücretsiz depolama sunmayacak. Google Fotoğraflar, bu yeni sistemini 1 Haziran 2021 itibariyle hayata geçiriyor.

Google Fotoğraflar ücretsiz depolama devrini kapatıyor

Google Fotoğraflar, kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sınırsız sayıda ve kapasitede fotoğraf depolama imkanı sunuyordu. Ancak Google, bu stratejiden vazgeçmiş durumda.

1 Haziran 2021 itibariyle Google Fotoğraflar’da veri depolamak, artık ücretsiz hale gelecek. Bu tarihten itibaren Google hesaplarındaki ücretsiz 15 GB’lık depolama alanı kullanılacak. Eğer kullanıcı verileri 15 GB’ı geçerse, depolama için ek ücret ödemek gerekecek. Yüksek kaliteli fotoğraflarda bu alanın yetersiz kalacağını düşündüğümüzde, Google Fotoğraflar’ın artık ücretli hale gediğini söyleyebiliriz.

Google Fotoğraflar için fiyatlandırma stratejisi de belirlenmiş durumda. Bu doğrultuda 100 GB için 5,79 TL, 200 GB için 11,59 TL, 2 TB için 28,99 TL ödeme yapmak gerekecek.

4 trilyondan fazla fotoğrafa ev sahipliği yapan ve her hafta 28 milyar yeni fotoğraf ve videonun eklendiği Google Fotoğraflar, önemli bir kullanıcı kitlesine sahip. Kullanıcı alışkanlıklarını da düşündüğümüzde Google Fotoğraflar’ın bu alanda iyi bir gelir elde edebileceğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>