HoloLens inşaat sektöründe kullanılıyor

0

HoloLens inşaat

HoloLens inşaat sektöründe kullanılarak, çalışanlara yapının tasarımı hakkında fikir veriyor. HoloLens inşaat sektörü için işleri kolaylaştıracak potansiyele sahip.

HoloLens inşaat sektörü için neler sunuyor?

Artırılmış ve sanal gerçeklik için yapılan çalışmalar, özellikle üretim ve pazarlama alanlarında kritik rol oynuyor. Bunun için HoloLens daha önce birçok alanda kullanılmıştı. Artık buna inşaat sektörü de eklendi.

Arazi etüdleri ve inşaat şirketi Trimble’da karma-gerçeklik programının yöneticisi olan Aviad Almagor, HoloLens uygulamalarına yeni bir soluk getirdi. Karmaşık gerçeklik ile üzerinde çalışılan projeye ait tasarımı deneyimlemek mümkün hale geliyor.

Örneğin bir yapı inşa ediliyor ise HoloLens araçlığıyla fiziksel olarak tasarımda gezinebilir ve nasıl olduğunu görülebilir. Ziyaretçi, çok kolay bir şekilde tasarımı deneyimleyebilir. Böylelikle tasarım hakkında ziyaretçi ve tasarımcı arasındaki pürüzler, proje tamamlanmadan önce giderilebilir.

Sistem temel olarak 3D geometriyi kullanarak ve sensörler aracılığıyla ziyaretçiye bu imkanı sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>