HP taşınabilir SSD modelini duyurdu

0

HP taşınabilir SSD

Taşınabilir SSD kategorisinde Samsung’un duyurduğu yeni modele, HP’den çok hızlı bir cevap geldi. Yeni HP taşınabilir SSD modelini tanıtıldı.

HP taşınabilir SSD: HP Portable SSD P500

Okuma yazma hızlarında sağladığı üstünlükle SSD’ler artık HDD’lerin yerini aldı. Bununla birlikte SSD çok hızlı bir gelişim gösterdi. Taşınabilir SDD modelleri, kullanıcıların birçok işlemini kolaylıkla yerine getirmesini sağlıyor.

Samsung Portable SSD ürünleri ile taşınabilir SSD sektöründe oldukça iddialı konumda. Ancak HP tarafından tanıtılan Portable SSD P500 model SSD bu konuda daha fazla yenilikler sunacak diyebiliriz. HP Portable SSD P500’ün ilk olarak tasarımına baktığımızda alüminyum yapıda şık tasarıma sahip gövde dikkat çekiyor. Ayrıca SSD’nin 45.4 gram ağırlığında olması ve 79.1mm x 53.9mm x 10mm boyutları kolay kullanım sağlıyor. SSD’de 4 farklı renk seçeneğinin de bulunması, farklı kullanıcı taleplerinin karşılanmasını sağlayabiliyor.

1 TB’lık depolama alanı sunan SSD, 420MB/s’lik okuma hızı ve 255MB/s’lik yazma hızına sahip. İlk olarak Çin’de satışa çıkan

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>