Huawei baz istasyonu hedefini açıkladı

0

Huawei baz istasyonu

Huawei baz istasyonu üretimi konusundaki gelecek planlarını açıkladı. Şirketin 2020 yılı hedefleri arasında 1.5 milyon baz istasyonu yer alıyor.

Huawei baz istasyonu hedefi

Telekomünikasyon sektörünün lider firmalarından Huawei, bu alandaki yenilikçi birçok projeye imza atıyor. Daha önce kablosuz baz istasyonu üretimi projesini açıklayan şirket, Ekim ayından itibaren 5000 adet 5G baz istasyonu yapacağını duyurmuştu.

Şirketin 2020 yılı hedefleri arasında ise yaklaşık 1.5 milyon standart baz istasyonu üretmek yer alıyor. Üstelik Asya ülkeleri ve ABD arasında yaşanan ekonomik savaş nedeniyle bu baz istasyonlarında ABD üretimi herhangi bir parça üretimi bulunmayacağı da belirtiliyor.

Yani Huawei’nin, ekonomik savaşın ardından tüm iletişim alyapısını elinde bulundurmayı planladığını söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>