IKEA maske ve dezenfektan üretmeye başladı

0

IKEA maske ve dezenfektan

Koronavirüs nedeniyle üretim stratejisini değiştiren şirketler arasında IKEA da katıldı. IKEA maske ve dezenfektan üreterek, artan ihtiyacı karşılayacak.

IKEA maske ve dezenfektan ihtiyacını karşılayacak

Koronavirüs salgını, birçok ülkede tıbbi ekipman ve cihaz açığının ortaya çıkmasına neden oldu. Dünya devi birçok şirket, artan bu ihtiyacı karşılamak için üretim stratejisinde değişiklik yapıyor.

Artan maske ve dezenfektan ihtiyacını karşılamak için IKEA da üretim stratejisini değiştirdi. Mobilya sektörünün dev ismi İsveç merkezli IKEA, mağazalarının da kapalı olması nedeniyle maske ve dezenfektan üretmeye başladı. IKEA’nın bu ürünlerin Avrupa ülkelerinde dağıtımına başladığı da belirtildi.

Ayrıca IKEA, çalışanlarına sunduğu imkanlarla da bu zor dönemde dikkat çekiyor. ABD’de bulunan 50 mağazasını kapatan IKEA, saatlik çalışan 18 bin çalışanını mağdur durumda bırakmayarak ücretli izin verdi. IKEA’nın çalışanlarının maaşlarını aynı şekilde ödemeye devam etmesi de sektörde takdir toplayan hareketlerden biri oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>