İngiltere elektrikli araç tahminini açıkladı

0

İngiltere elektrikli araç

2030 yılı için İngiltere elektrikli araç tahminlerini açıkladı. 2030 yılında İngiltere’de, 10 milyon elektrikli aracın olacağı öngörülüyor.

İngiltere elektrikli araç tahmininde bulundu

Dizel yakıtlı araçları 2040 yılında yasaklamayı planlayan İngiltere, buna yönelik gelecek tahminlerini de açıklamaya başladı. İngiltere’de 2030 yılında toplamda 10 milyon elektrikli aracın kullanımda olacağı öngörüldü.

Kullanımda olacak 10 milyon adet elektrikli araç, İngiltere’nin 2050 yılı için sıfır sera gazı emisyonu hedefine ulaşmasında da büyük bir öneme sahip olacak.

Jonathan Brearley yaptığı açıklamada, yenilenebilir enerji sektörünün büyümesiyle, arz ve talep doğrultusunda enerji sisteminin de buna uyum sağlaması gerektiğini söylüyor.

Ofgem CEO’su Barley, elektrikli araçların özellikle tüketimin yoğun olmadığı gece geç saatlerde şarj edilmesinin şebekeler için çok daha iyi sonuç doğurabileceğini söylüyor. Üstelik araç bataryalarındaki elektrik enerjisinin, şebekeye aktarılarak satılabileceği de belirtiliyor. Ayrıca 2050 yılında ise İngiltere’de 39 milyon elektrikli aracın kullanımda olabileceği söyleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>