İspanya Bitcoin kullanımına nasıl bakıyor?

0

İspanya Bitcoin

İspanya Bitcoin kullanımına yönelik çeşitli raporlar ve istatistikler yayınlamaya devam ediyor. Bu kez İspanya Merkez Bankası Bitcoin için görüşlerini açıkladı.

İspanya Bitcoin için endişeli

İspanya Merkez Bankası, kripto paralarla ilgili yeni bir rapor yayınladı. Carlos Conesa tarafından hazırlanan raporda, özellikle Bitcoin’in ödeme sistemi olarak verimli olup olmadığı ele alındı.

Raporda, ödeme sistemi olarak ele alındığında Bitcoin’in eksikleri göze çarpıyor. Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısı, İspanya Merkez Bankası tarafından en büyük eksik olarak görülüyor.

Rapora göre merkeziyetsiz sistem çok fazla kaynak kullanılmasına neden oluyor ve ödeme işlemini daha karmaşık bir sürece dönüştürüyor. Merkeziyetli ödeme sistemlerinin Bitcoin’e kıyasla daha basit ve ucuz olduğu belirtiliyor.

Ayrıca İspanya Merkez Bankası daha önce kirpto paraların yasal olmadığına yönelik açıklama yapmış ve yatırımcıları uyarmıştı. Özel bankalar ve merkez bankaları, kripto paraların piyasayı etkisi altına almasından ir hayli endişe duyuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>