Jeff Bezos iklim değişikliği ile mücadele edecek

0

Jeff Bezos iklim değişikliği

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos iklim değişikliği ile mücadele için yeni bir fon kuruyor. Üstelik Jeff Bezos bu fon için 10 milyar dolarlık bağışta bulunacak.

Jeff Bezos iklim değişikliği fonuna bağış yapacak

Günümüzde teknoloji dünyasının önemli şirketleri, çalışmalarında çevre dostu bir politika izlemeye çalışıyor. Yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımların yapılması, iklim değişikliği ile mücadele edilmesi bu çalışmalar arasında en çok dikkat çekenler olarak karşımıza çıkıyor.

Amazon ve Blue Origin şirketleriyle teknoloji dünyasına yöne veren Jeff Bezos de bu konuda önemli bir adım atıyor. İklim değişikliği ile mücadele için yeni bir fon kuracak olan Jeff Bezos, bu fona 10 milyar dolarlık bağışta bulunacak.

Bağışların toplanacağı fon ile hem bilim insanlarına hem de sivil toplum örgütlerine destek olunacağı belirtiliyor.

Ancak Amazon çalışanları, şirketin kendisi için belirlediği 2040 yılı planlarını çok da gerçekçi bulmuyor. Özellikle “Amazon Çalışanları Çevre Adaleti için Devrede” platformu, şirketin izlediği politika ve yaptığı uygulamalardan bir hayli rahatsız durumda. Jeff Bezos’ın baskılar nedeniyle böyle bir platform kurma girişiminde bulunmuş olabileceği konuşuluyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>