Kuzey Karolayna’ya Hyperloop mu kuracaklar?

0

Elon Musk’ın yeni nesil raylı ulaşım sistemi geliştiren şirketi Virgin Hyperloop One, şehirde havalimanı ile bilim merkezi arasına Hyperloop sistemi kurmak için şehir yönetimi ve özel şirketlerle görüşüyor.

ABD’nin ve dünyanın en önemli ilaç ve eczacılık şirketlerinin merkezlerinin ve laboratuvarlarının bulunduğu Kuzey Karolayna Araştırma Üçgeni  adı verilen bölge ile şehrin havalimanı arasındaki 50 kilometrelik mesafeye kurulması planlana Hyperloop sistemi sayesinde bu mesafedeki yolculuk süresi birkaç dakikaya inecek. Ayrıca şehir içindeki trafik yoğunluğunu da azaltacak.

Poje şimdilik fizibilite aşamasında ancak dünyanın en büyük şirketlerinin ulaştırma ihtiyacı sözkonusu olduğu için Hyperloop’un bu kez inşaata başlama ihtimali çok yüksek görünüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>