Techinside Google News
Techinside Google News

LinkedIn InMail mesajları yapay zeka ile destekleniyor

İşe alım trafiğini artırmak için LinkedIn InMail mesajları yapay zeka ile destekleniyor. Mesajları önceliklendirmek daha kolay olacak.
- Advertisement -

İşe alım trafiğini artırmak için LinkedIn InMail mesajları yapay zeka ile destekleniyor. Bu sayede mesajları önceliklendirmek daha kolay olacak.

Pek çok profesyonel, sonunda istedikleri işi güvence altına almalarına yardımcı olabilecek bağlantılar kurmak için LinkedIn’i kullanıyor. Platform, şirketlerine katılacak en iyi yetenekleri bulmak isteyen işe alım görevlileri için de aynı derecede faydalı.

InMail mesajlarının kişiselleştirilmesi başarıyı artırıyor

Bununla birlikte, soğuk mesajlar çoğu zaman spam gibi göründüğünden ve kişisel bir bağlantı kuramadığından, işe alım görevlilerinin potansiyel adaylarla bağlantı kurması zor olabilir. LinkedIn, bu sorunu aşmaya yardımcı olmak için üretken bir yapay zeka aracı uyguluyor.

LinkedIn’e göre, işe alım uzmanları InMail mesajlarını platformda kişiselleştirdiklerinde, aday kabul oranlarında yüzde 40’lık bir artış görüyorlar. Sonuç olarak şirket, işe alım görevlilerinin zamandan tasarruf etmesine ve daha yüksek kabul oranlarına sahip olmasına yardımcı olmak için yapay zeka destekli mesajlar sunuyor.

Recruiter’daki yapay zeka destekli mesajlar, profilinizi saniyeler içinde kişiselleştirilmiş mesajlar oluşturmak üzere taramak için LinkedIn’in şirket içi üretken yapay zekasını kullanıyor.

Artık, bir işe alım uzmanından gelen kutunuza genel, kopyalayıp yapıştırılmış bir InMail mesajı almak yerine, muhtemelen sileceğiniz, yapay zeka küratörlüğünde bir not bulacaksınız. Mesaj, iş deneyiminiz ve sizinle ve deneyiminizle ilgili iş tanımıyla ilgili ayrıntılar dahil olmak üzere profilinize özgü bazı özellikleri içerebilir. Özellik şimdiden ABD ve Avrupa’daki bir avuç müşteriye sunuldu ve Haziran ayında daha geniş bir kullanıma sunuldu.

LinkedIn ayrıca, işletmelerin doğru yetenekleri çekmesine yardımcı olacak, şirketin Hakkında bölümündeki yeni değerler bölümü, Recruiter’da gelişmiş beceri arama seçeneği ve yakında kullanıma sunulacak olan LinkedIn Learning’de yeni bir “elinizi kaldırın” özelliği dahil olmak üzere diğer özellikleri de kullanıma sundu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir