Microsoft CEO’su ek ödeme aldı!

0

Microsoft CEO’su

Microsoft CEO’su Satya Nadella, yıllık bazdaki performansında gösterdiği başarıyla ek ödeme aldı. Bu ödemeyle, Nadella’nın maaşı geçen yıla göre yüzde 66 arttı.

Microsoft CEO’su için 42.9milyndoalr ek ödeme

Büyük teknoloji şirketleri, yıllık bazda ekonomik anlamda yakaladıkları başarı sonrasında ek ödeme almaya hak kazanıyor. Microsoft, bunu en çok uygulayan şirketler arasında yer alıyor.

Yıllık maaşı 2.3 milyon dolar olan Microsoft’un CEO’su Nadella, geçtiğimiz yıl ek ödemelerle birlikte toplamda 25,8 milyon dolar maaş almıştı. Bu yıl da Microsoft’un ekonomik anlamda başarıyı yakalamasıyla Nadella, ek olarak 42,9 milyon dolarlık ek ödeme almaya hak kazandı. Böylelikle Nadella, yıllık bazda maaşını geçen yıla kıyasla yüzde 66 artırdı.

Nadella’nın 2014’te 84 milyon dolarlık pirim alması ise tüm teknoloji sektöründe büyük ses getirmişti.

Apple’ın CEO’su Tim Cook’un ise 2918 yılında 3 milyon dolar olan yıllık bazdaki maaşına 15,7 milyon dolarlık ek ödeme almıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>