Netflix bonus sistemi uygulayacak

0

Netflix bonus

Netflix bonus sistemi ile yapımcı şirketleri desteklemeye başlayacak. Böylelikle yapımcıların, diğer platformlara geçmesinin engellenmesi hedefleniyor.

Netflix bonus sistemi nasıl uygulanacak?

Çevrimiçi film, dizi ve belgesel izleme platformu Netflix, sektöre giriş yaptığında neredeyse rakipsizdi. Şimdilerde ise Disney + ve Apple TV gibi güçlü rakipler Netflix’in karşısına çıkmaya başladı. Bu durum, çevrimiçi platformların yapımcılar için yeni düzenlemeler yapmasını gerektiriyor.

Genellikle platformlarda ilgili yapım yayınlanmadan önce, yapımcı ile platform arasında gelir anlaşması yapılıyor. İlgili yapıma tahmin edilenden daha fazla ilgi gösterilse bile yapımcı herhangi bir ekstra hak talebinde bulunamıyor.

Netflix, bonus sistemi ile tahmin edilenden daha fazla ilgi gören yapımları desteklemek istiyor. Böylelikle ilgi gören yapımların, Netflix’ten ayrılıp diğer yayıncı platformlarla anlaşmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>