Ödeal BDDK’dan Ödeme Kuruluşu Onayı Aldı

0

2 yıl gibi kısa bir sürede 10 bini aşkın üye işyeri tarafından kullanılmaya başlayan Ödeal BDDK’Dan ödeme kuruluşu onayı aldı. Ödeal, Türkiye’nin ilk mobil ödeme kuruluşu olarak BDDK lisansı ile konumunu daha da güçlendirdi.

Fintek alanında Türkiye’nin sayılı ve başarılı startup girişimi olarak hayatına başlayan Ödeal, kısa sürede büyüdü. Söz konusu gelişme ile bir kez daha güçlü sektör oyuncusu olduğunu kanıtlamış oldu.

Türkiye’nin ilk mobil ödeme kuruluşu

Ödeal Kurucu Ortağı Fevzi Güngör konuyla ilgili açıklamasında bu lisansın şirketin yetkinliklerinin BDDK tarafından da onaylanması anlamına geldiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Lisansı olmayan bir şirketin faaliyet gösteremeyeceği, çok özel bir alanda çalışıyoruz. BDDK ile sürdürdüğümüz başvuru süreci Eylül başında sonuca ulaştı. Çok hassas bir alan olan ödeme sektöründe bu lisans, tüm yasal gereksinimlere uygun hizmet verdiğimizin BDDK tarafından onaylaması anlamına geliyor. 2 yıl gibi kısa sürede 10 binden fazla işyerinin güvenini kazandık. Haziran 2015’e kıyasla son bir yılda günlük işlem adedimizi 10 kat, ciromuzu ise 21 kat artırdık. Bu yeni gelişme ne kadar doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gösterdi.”

İlgili yazı: Portföyü 10 Bin Üye İşyeri Barajını Aştı

ödeal-bddk-ödeme_kuruluşu-eticaret-online_alışveriş

Sürdürülebilir büyümenin teminatı kayıtlı ekonomi

“İçinden geçtiğimiz bu çetin ve olağanüstü koşullarda ekonomimizin ne kadar güçlü olduğunu gördük. Bir mobil tahsilat uygulaması olarak, Ağustos ayında işlem ve ciro bazında önemli bir artış gerçekleştirdik. Türkiye güçlü ekonomisi ve istikrarıyla göz dolduruyor vee güçlü ekonominin itici güçlerinden biri de kayıtlı ekonomi” diyen Güngör sözlerini şöyle sürdürdü:

“Finans dünyasındaki yenilikçi fintek şirketlerinin, özellikle Ödeal de gibi ödeme kuruluşlarının BDDK tarafından onaylanması ekonominin kayıt altına alınması ve online alışverişte müşteri güveninin artması anlamına geliyor.”

Ücretsiz olarak indirilen uygulaması ile cep telefonlarına mobil POS özelliği kazandırarak banka kartı ve kredi kartı ile ödeme alabilmeyi sağlayan Ödeal’ın 10 bin üye iş yerini aşma başarısında, işyeri tarafında herhangi bir yatırım gerektirmemesinin yeri büyük. Ödeal kolay kullanım ve güvenli alışveriş standartlarını destekliyor.

Ödeal ile 81 ilde 63 farklı sektör

Ödeal ile tek seferde 20 hatta 1 TL’lik işlem bile yapılabiliyor. Ödeal simitten, dekorasyona, avukatlık hizmetinden, yoga ve pilatese kadar birçok alanda kullanılıyor. Kısa sürede 81 il ve 63 farklı sektörde kullanılmaya başlanan ve hiçbir sabit ücret gerektirmeyen uygulama özellikle küçük işyerlerine ve kendi hesabına çalışanlara tüm kredi kartlarında taksit yapabilme ve senetle uğraşmadan vadeli satış yapabilme gibi kolaylıklar sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>