Polis kripto madencilik ağını çökertti

0

Fransız polisi, milyonlarca insanın sistemlerine bulaşmış bir botnet’i çökertmek için dijital saldırı düzenleyerek, ağı çökertti.

Kripto para peşindeler

Kripto para madenciliği yapmak için kurulan ve Retadup zararlısıyla kurbanlarına bulaşan botnet, bulaşır bulaşmaz kurban bilgisayarda kripto madenciliğine başlıyordu.

Zararlı yazılımın kripto para madenciliği için kullanılmasına rağmen, özel durumlarda hacker’ların bilgisayarda başka zararlı kodları da çalıştırabildiği tespit edilmişti.

Fransız polisi, düzenlediği karşı siber atak ile ağı çökerttiğini ve Fransa’da virüsün bulaştığı 850 binden fazla sistemi temizlediklerini duyurdu. Antivirüs sistemi Avast da operasyonun başarıyla sonuçlandığını teyit etti.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>