Rivian otomobil teslimatlarını erteliyor

0

Rivian otomobil teslimatları

Rivian otomobil teslimatlarını erteleyeceğini duyurdu. Bu nedenle şirketin teslimatlarının bir ay gecikeceği belirtildi.

Rivian otomobil teslimatlarında erteleme kararı aldı

Amazon’un elektrikli araç girişimi Rivian Automotive’in, ilk otomobil teslimatlarında gecikme yaşanıyor. Şirketin CEO’su konuyla ilgili detaylı bilgi paylaştı.

Şirketin CEO’su müşterilerine yazdığı bir mektupta, zincir noktaları sağlamanın bir sonucu olarak ilk otomobilinin teslimatlarını bir aydan fazla erteleyeceklerini belirtti. Tesla’nın muhtemel rakibi olarak görülen Rivian, başlangıçta Temmuz ayı için planlanan R1T kamyonetinin birincil teslimatlarının zamanlamasının şimdi Eylül ayına itildiğini, R1S SUV’lerin ise sonbahara ertelediğini duyurdu.

Hükümetten Sorumlu Başkan Yardımcısı R.J., pandemi nedeniyle tesis ve teçhizat kurulumunda malzeme tedarikine kadar her şeyin etkilendiğini belirtti. Otomotiv devi Ford tarafından da önemli bir destek gören Rivian, 12 ay sonra halka açılmayı planlıyor. Bununla birlikte 70 milyon dolarlık değerleme hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>