Sharp maske üretecek

0

Sharp maske

TV üretimi yapan Japonya merkezli Sharp maske üretimine başlıyor. Sharp maske üretimi için bir TV fabrikasında dönüşüme gidecek.

Sharp maske üretimi için fabrikasını dönüştürüyor

Japonya’nın en köklü elektronik eşya üreticilerinden biri olan Sharp, Mie fabrikasında TV üretimi gerçekleştirmekteydi. Ancak korona virüsü tehlikesinden dolayı artan maske ihtiyacı nedeniyle Sharp, bu fabrikasında dönüşüme gitmeye hazırlanıyor.

Associated Press tarafından yayınlanan bir rapora göre Sharp, Mie TV fabrikasını maske üretimi için dönüştürecek. Mart ayı sonunda gerçekleşmesi bekelenen dönüşümle Sharp bu fabrikada günde 150 bin maske üretimi gerçekleştirecek. Şirketin kısa vadeli planında ise maske üretimini günlük 500 bin adede çıkarmak yer alıyor. Maske üretimi için gerekli hijyen standartlarını karşılayan fabrikanın, küresel ölçekte artan maske ihtiyacı için önemli bir çözüm sunacağı belirtiliyor.

Apple’ın üretici firması Faxconn’a ait olan Sharp’ın üreteceği maskelerle ilgili herhangi bir fiyat ve dağıtım açıklaması henüz yapılmadı. Ancak maske ihtiyacıyla doğru orantılı bir şekilde artan maske fiyatlarının düşmesi için Sharp gibi üreticilerin fabrikalarını dönüştürmesi, bu konuda kritik bir öneme sahip.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>