Slack CEO’su Stewart Butterfield’den çarpıcı açıklamalar

0

Slack CEO'su Stewart

Slack CEO’su Stewart Butterfield çarpıcı açıklamalarda bulundu. Slack CEO’su Stewart Butterfield, Microsoft Teams’in kendilerine rakip olmadığını söyledi.

Slack CEO’su Stewart iddialı konuştu

Koronavirüs eğitim ve iş dünyasında uzaktan çalışmayı zorunlu hale getirdi. Bu dönemde iş ve eğitim odaklı mesajlaşma ve toplantı platformlarına olan talep ciddi anlamda yükseldi.

Bu dönemin parlayan yıldızlarından biri ise hiç kuşkusuz Microsoft Teams oldu. Mart ayında 32 milyon günlük kullanıcı sayısına ulaşan Microsoft Teams, Nisan ayında bu sayıyı yüzde 134 artırarak 75 milyona ulaştı.

Microsoft Teams’in yaşadığı bu yükseliş, Slack ile rekabetin de kızışmasına neden oldu. Ancak Slack CEO’su Butterfield, oldukça iddialı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Butterfield, son birkaç aydır gördükleri kadarıyla Microsoft Teams’in kendilerinin rakibi olmadığını söyledi. Butterfield, 258 milyon Office 65 kullanıcısının olduğunun ve bu kullanıcıların yüzde 30’undan daha az kısmının Microsoft Teams kullandığını belirtti.

Slack son birkaç aydır toplam kullanıcı sayısını açıklamadı ancak birkaç kez paylaşılan verilerde günlük aktif kullanıcı sayısında rekor kırıldığı ve 12.5 milyon eş zamanlı kullanıcıya ulaşıldığını duyurmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>