Sonic animasyon stüdyosunu kapattı

0

Sonic animasyon

Daha önce başarılı yapımlara imza atan Sonic animasyon stüdyosu kapandı.  Stüdyonun kapanma nedeni olarak ise dış Pazar baskısı gösterildi.

Sonic animasyon stüdyosu artık aktif değil

Daha önce Pi’nin Yaşamı filmi başta olmak üzere birçok başarılı yapıma imza atan Sonic’in animasyon stüdyosu kapandı. Moving Picture Company, stüdyo çalışanlarından birine gönderdiği mailde diğer ülkelerde şirket için daha iyi fırsatların olduğunu ve stüdyonun kapandığını belirtti.

2013 yılında 800’den fazla çalışanı bulunan stüdyonun kapanmasının ardından, resmi olarak kaç kişinin işsiz kalacağı ise henüz belli değil.

Kanada’da faaliyet gösteren şirketin Noel tatili öncesinde böyle bir karar alması birçok olumsuz yoruma da neden oldu. BC Dijital Medya Derneği’nden Brenda Bailey, stüdyonun şu anda başarılı olan birçok kişinin eğitilmesine katkı sağladığını belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>