Sony oyun geliştiriciler için fon sağlıyor

0

Sony oyun geliştiriciler

Koronavirüs sektöründen birçok teknoloji ve oyun geliştiricisi olumsuz etkilendi. Sony oyun geliştiriciler için yeni bir fon ile destek olacağını duyurdu.

Sony oyun geliştiriciler için 10 milyon dolarlık destek verecek

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede insanlar evden çıkmayarak kendilerini bu tehlikeden korumaya çalışıyor. Bu dönemde her ne kadar oyun satışlarında artış yaşansa da oyun geliştiricilerin birçoğu salgından olumsuz etkileniyor.

Oyun geliştirme çalışmalarında yaşanan durgunluk, sektörü zor durumda bırakıyor. Oyun sektörünün en önemli isimlerinden Sony, geliştiricilere destek olacağını duyurdu. Sony, salgından etkilenen geliştiriciler için 10 milyon dolarlık fon ayırdığını açıkladı.

Ancak Sony bu fonun hangi geliştiricilere ve ne zaman açılacağına yönelik henüz net bir bilgi paylaşmadı.

Sony sadece oyun sektörüne yönelik değil, sağlık çalışanlarına karşı da duyarsız kalmayarak bu dönemde önemli bir destekçi oldu. Daha önce Sony koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanları için 100 milyon dolarlık destek sağlayacağını da duyurmuştu. Ayrıca Sony bu fonun, uzaktan eğitim için de kullanılabilmesi yönünde talepte bulunmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>