Techinside Google News
Techinside Google News

Sosyalleşen kurumlar ve iş dünyasının geleceği

- Advertisement -

Microsoft Ürün Pazarlama Bölümü Genel Müdürü Jared Spataro ile Microsoft’un kurumsal çözümleri, Yammer ve gelecek ile ilgili bir sohbet toplantısı gerçekleştirdik. Günümüzde internetin dünyanın her köşesine yayılan dev ilişki ağlarına ev sahipliği yapan bir platform haline geldiğini belirten Spataro, “Sosyal medya, insanlara ve bilgiye ulaşma alışkanlıklarımızı ve yöntemlerimizi yeniden şekillendiriyor. Artık kişi ve kurumlarla bağlantı kurmak, yeni insanlarla tanışmak ve bilgileri paylaşmak çok daha kolay.Peki neden kişisel yaşamımızı değiştiren bu harika uygulamalar ve hizmetler, iş hayatında da benzer bir dönüşümün gerçekleşmesine sebep olmasın? Microsoft olarak, kurumlarda işe ve verimliliğe odaklı sosyal ağların kurgulanmasını sağlayan, sosyal etkileşim, ortak çalışma ve iletişimi bir arada sunan tümleşik platformları kurumların hizmetine sunmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

7409242282_159d72ab5a_zMicrosoft, Yammer ve kurumsal sosyal ağlar

Kurumsal ağların gelecekte belirleyici olacağının altını çizen Jared Spataro, bu konuda şunları söyledi:

“Yammer adını verdiğimiz kurumsal sosyal ağ çözümümüz, kişisel yaşamlarımızı değiştiren temel prensipleri kullanarak kurumların çalışma biçimlerini geliştirmeyi ve dönüştürmeyi amaçlıyor. Böylece şirketler çalışanlarıyla ve müşterileriyle iletişime geçerek önemli fikirleri dinleyebiliyor, pazardaki ani değişimlere uyum sağlayabiliyor ve daha önce olmadığı kadar büyük fırsatlar yakalayabiliyorlar. Microsoft, bundan 1,5 yıl önce kurumsal sosyal ağ çözümü Yammer’ı satın aldıktan sonra çok kısa sürede kurumsal sosyal ağların şirketler tarafından benimsemesi, Yammer hizmetlerinde yenilikçiliğin desteklenmesi ve Yammer’ın Microsoft’un Office 365 ile bütünleştirilmesi konusunda büyük ilerleme kaydetti. Bugün Yammer’ın dünya çapındaki kullanıcı sayısı 8 milyon kişiye ulaştı ve yıldan yıla yüzde 55’lik bir artış gösterdi. Mesajlar, gruplar ve dosyalar bazında ölçülen kullanıcı aktivitesi yaklaşık ikiye katlandı.”

150’nin üzerinde ülkede, Türkçe dahil 40 dilde sunulan Yammer, günümüzde şirketler için hala geçerli olan iki temel iihtiyacı karşılamayı hedefliyor.

Microsoft çözümleriyle birliktelik başarıyı hızlandırıyor

Microsoft’un kurumsal taraftaki yol haritasında yer alan bazı önemli adımlar ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Microsoft, Yammer’i satın aldıktan sonra Office 365 gibi mevcut bulut hizmetleriyle Yammer kurumsal sosyal ağ çözümünün sunduğu yetenekleri bir araya getirmeye başladı. Böylece kurumsal bulut hizmetiyle, kurumsal sosyal ağın özelliklerini birleştirdi.
  • Microsoft olarak son iki yıldır bu yaklaşımımızı birkaç stratejik yatırımla destekliyoruz. İlk olarak, Şubat 2013 tarihinde Yammer hizmetimizi Microsoft Dynamics CRM ile bütünleştirdik. Bu sayede kullanıcılar CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) uygulamasından ayrılmadan sosyal sohbetlere katılma, önemli verileri paylaşma ve güncellemeleri takip etme olanağına kavuştular.
  • Microsoft Dynamics CRM’in ilkbahar 2014 sürümünü müşteriye yönelik kurumsal sosyal yetenekleri, yeni ve kapsamlı sosyal dinleme, pazarlama ve hizmet masası yetenekleriyle zenginleştirdik. Ayrıca Kasım 2013’te Yammer Enterprise’ın tüm Office 365 Enterprise planlarında yer aldığını duyurduk. Çok yakında Yammer Enterprise, Office 365 Akademik ve Office 365 Orta Ölçekli İşletme planlarında da yerini alacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir