SpaceX’in uzay gemisi son şeklini aldı

0

Elon Musk’ın uzay gemisi şirketi SpaceX’in inşaa ettiği “gezegenler arası” uzay gemisi olacak devasa uzay gemisi Starship, iki yarı parçasının birleşmesiyle son şeklini aldı.

Bu uzay gemisi nereye gidecek?

NASA’nın uzaya yeniden astronot göndermesi için hizmet verecek ilk uzay gemisi Starship, ABD’nin uzay programı için kilit öneme sahip görülüyor. 

Musk, Starship’in iki parçasının birleştirilmesi nedeniyle bugün (Cumartesi) ABD’de bir basın toplantısı yapacak ve uzay gemisinin önemini anlatacak. 

NASA ise şimdilik uzaya astronot gönderme planlarının gecikeceğini açıkladı. 

SpaceX ise 10 katlı bina boyutundaki Starship ile uzun vadede Mars’a 6 ay sürecek insanlı uzay uçuşunu gerçekleştirmeyi planlıyor.

Ancak Starship Mars için harekete geçmeden önce yıllarca, dünyadan yörüngeye ve belki de Ay’a astronot ile malzeme taşıyarak kendini ispat edecek.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>