Tabletlerin önlenemez yükselişi

0

Akıllı telefon pazarının patlama yapmasına rağmen konvansiyonel telefonlar hala küresel pazardan aslan payını almaya devam ediyorlar. Ancak bu durum yakında değişecek. Gelişmiş ülkelerde Nesnelerin İnterneti ve giyilebilir teknolojilerin patlama yapması beklenirken gelişmekte olan ülkelerde akıllı telefon ve tablet pazarı hızla yükselmeye devam ediyor.

Display Search’ün araştırmasına göre bu yıl sonuna göre pazara sunulan tablet sayısı 285 milyon civarında olacak. Aynı zamanda ilk kez bu yılın ikinci yarısında tabletler PC pazarının yüzde 50’sinden fazlasını ele geçirmiş olacak.

140708_worldwide_mobile_pc_shipment_forecast_by_application.fw

Kullanıcıların giderek büyüyen ekranlar talep etmesi işletmeler açısından akıllı telefon ve tablet arasındaki ayrımın ortadan kalktığı ve BYOD (kendi cihazını kendin getir) yönetiminde daha ciddi adımlar atması gerektiğini ortaya koyuyor.

Display Search tarafından gerçekleştirilen araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>